O MNĚ

Narodil se 2. prosince 1982 ve Vsetíně.

Po maturitě na gymnaziu se přestěhoval do Prahy, kde se věnoval problematice médií a působil jako tiskový mluvčí. Po přestěhování do Roztok se zapojil do zdejšího veřejného života. V roce 2010 se stal starostou a řízení města se plně věnuje doposud. V pozici starosty zaznamenal řadu úspěchů. V rozpočtu města dokázal najít desítky milionů korun na potřebné investice. Za jeho starostování byla postavena nová budova základní školy s tělocvičnou, několik tříd mateřských škol, opraveny kilometry silnic a chodníků, posílena veřejná doprava či rozšířena podpora kulturních a sportovních spolků. V létě 2021 je těsně před dokončením další budova základní školy, která promění k nepoznání bývalý brownfield. Jeho práci místní ocenili v komunálních volbách v roce 2014, kdy TOP 09 získala rekordní počet mandátů. Post straosty obhájil i ve volbách v roce 2018.

V roce 2016 se stal zastupitelem Středočeského kraje. Ač byl v opozici, vytrvale upozorňoval na problémy v nejrůznějších koutech kraje. Mnohé z nich se i díky jeho přispění podařilo vyřešit. V krajských volbách v roce 2020 byl lídrem společné kandidátky TOP 09, Zelených a hnutí Hlas ve Středočeském kraji pod názvem „Spojenci pro Středočeský kraj“. Po volbách se v rámci koalice se STAN, ODS a Piráty stal radním pro kulturu, památky a cestovní ruch. Na funkci radního však ke konci února 2021 rezignoval, protože se v lednu 2021 stal poslancem a nechtěl kumulovat funkce.

V poslanecké sněmovně působí jako místopředseda klubu TOP 09, je členem rozpočtového výboru, výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a mandátového a imunitního výboru.

Od roku 2017 předsedá středočeské krajské organizaci TOP 09 a v listopadu 2019 byl zvolen místopředsedou této strany. Rovněž je garantem TOP 09 pro oblasti dopravy a samosprávy.

Je ženatý a vychovává čtyři děti. Ve volném čase rád relaxuje u vaření a uzení domácích specialit.

 „Bohatnout mají lidé.

                     Ne stát.”

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Jan Jakob
jan.jakob@top09.cz
604 592 171


TOP 09
Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1