I díky TOP 09 zmizí autovraky z ulic

22.1.2020

Poslanecká sněmovna dnes v třetím čtení schválila návrh zákona, který umožní obcím a městům jednoduše odstraňovat autovraky ze svých ulic.

I díky TOP 09 zmizí autovraky z ulic

Poslanecká sněmovna dnes v třetím čtení schválila návrh zákona, který umožní obcím a městům jednoduše odstraňovat autovraky ze svých ulic. Přiblížila tak obce a města k jednoduššímu odstraňování nepojízdného autovraku, stojícího na jednom místě měsíce či dokonce roky.

„Schválení změny zákona o pozemních komunikacích velmi vítám. Novela přináší velkou pomoc doposud bezmocným obcím. Faktem ale je, že kdyby tento návrh TOP 09 před rokem nepředložila, vláda by problém autovraků vůbec neřešila. V roce 2018 náš podnět zamítla, vzápětí ale poslanci hnutí ANO přišli s téměř totožnou legislativou,“ uvádí předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Poslanci TOP 09 ve spolupráci s komunálními politiky podali změnu zákona, která by umožnila obcím vrak odstranit už ve chvíli, kdy nepoužívaný vůz nebude mít více než tři měsíce platné osvědčení o technické způsobilosti stanicí SME a STK, již začátkem října 2018.

„Jsem rád, že i vládní poslanci vyslyšeli volání zástupců měst a obcí, pro které dosavadní legislativa znamená patovou situaci v odstranění nepojízdných aut, blokujících parkovací místa a hyzdících veřejný prostor. Věřím, že novelu podpoří i Senát a obce nakonec získají prostředky k tomu, aby mohly nepojízdné autovraky ze svých ulic odstranit,“ dodal místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob. 


Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09