Jakob: Hejtmanko Pokorná Jermanová, rezignujte! Záchranářům má kraj pomáhat, ne jim házet klacky pod nohy

21.3.2020

Všichni zdravotníci potřebují maximální podporu materiální i lidskou. Od paní hejtmanky se jim nedostává ani jednoho.

Jakob: Hejtmanko Pokorná Jermanová, rezignujte! Záchranářům má kraj pomáhat, ne jim házet klacky pod nohy

Středočeští záchranáři hejtmance vzkázali, že nemají žádné roušky ani respirátory. „Byli zvyklí na zásoby, které během pandemie nemají,“ zdůvodnila jejich rozhořčení hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v DVTV. 

„Všichni zdravotníci potřebují maximální podporu materiální i lidskou. Od paní hejtmanky se jim nedostává ani jednoho,“ říká starosta Roztok a místopředseda TOP 09 Jan Jakob. Ve Středočeském kraji podle starosty a krajského zastupitele Jakoba panuje chaos v distribuci informací i ochranných prostředků.

„Jaroslava Pokorná Jermanová by měla okamžitě rezignovat. Na nedostatek manažerských schopností jsme si u paní hejtmanky bohužel už zvykli. Na nedostatek empatie k záchranářům, kteří denně nasazují své zdraví, si zvyknout nehodláme,“ říká Jan Jakob, starosta středočeských Roztok.

„Nebýt daru akademiků, záchranáři by v sanitkách jezdili nechráněni. To by byl neuvěřitelný hazard,“ dodává Jakob. „A zřejmě se z něj paní hejtmanka vůbec nepoučila. Jako starosta obce ze Středočeského kraje jsem očitým svědkem toho, jak distribuce ochranných pomůcek absolutně nefunguje,“ dodává Jakob.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09