TOP 09: Vyzýváme Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO), aby odstoupila z funkce místopředsedkyně Sněmovny

8.9.2022
TOP 09: Vyzýváme Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO), aby odstoupila z funkce místopředsedkyně Sněmovny

TOP 09 považuje za neúnosné, aby paní Jana Mračková Vildumetzová (ANO) dále zastávala post místopředsedkyně Sněmovny. Nová zjištění, že zatčený podnikatel Zakaría Nemrah šel na její svatbě za svědka a později se dokonce stal kmotrem dítěte paní Vildumetzové, jasně popírají její předešlé vyjádření: „Tento pán byl kamarádem mého manžela, já jsem se s ním nestýkala a ani jsem s ním nehovořila nad rámec společenských povinností.“

„Je tak zjevné, že stínová ministryně vnitra Vildumetzová nejenže nedokázala věrohodně vysvětlit vztah k jednomu z hlavních obviněných v kauze Dozimetr Zakaríovi Nemrahovi, ale záběry z její svatby dokonce dokazují, že nemluvila pravdu,“ vysvětluje kroky poslaneckého klubu TOP 09 jeho předseda Jan Jakob. Podnikatele Zakaríu Nemraha trestně stíhá policie jako člena zločinecké skupiny kolem lobbisty Michala Redla. V usnesení o zahájení trestního stíhání se píše, že Zakría Nemrah se do trestné činnosti prokazatelně zapojil nejpozději v červnu 2020. Tedy právě v době, kdy se stal kmotrem dítěte bývalé karlovarské hejtmanky.

Poslanci TOP 09 tyto skutečnosti považují za natolik závažné, že požadují, aby Jana Mračková Vildumetzová vyvodila osobní zodpovědnost a odstoupila z funkce místopředsedkyně Sněmovny. Pokud tak neučiní, začnou sami sbírat poslanecké podpisy nutné k jejímu odvolání.

Jan Kocourek, tiskový mluvčí TOP 09